Usługi cyfrowej telefonii stacjonarnej

P. Czy w usłudze telefonii stacjonarnej działa prezentacja numeru połączenia przychodzącego?
O.

Tak. Usługa taka działa na telefonach ją obsługujących, zgodnych z wymaganiami wytyczonymi przez UKE. Numer telefoniczny osoby dzwoniącej może się nie wyświetlić w sytuacji, gdy abonent realizujący połączenie ma uruchomioną blokadę prezentacji numeru, lub centrala z której inicjowane jest połączenie nie przekazuje takiej informacji.

P. Z jakiego telefonu można korzystać w usłudze telefonii stacjonarnej?
O.

Można korzystać z każdego telefonu z wybieraniem tonowym, przeznaczonego do użytku w sieciach telefonii stacjonarnej. Telefon stacjonarny powinien mieć świadectwo homologacji albo certyfikat, deklarację lub znak zgodności z zasadniczymi wymaganiami, wydany przez UKE. Brak takiego świadectwa lub certyfikatu powoduje, że telefon lub niektóre usługi (na przykład CLIP – prezentacja numeru osoby dzwoniącej) mogą nie działać.

P. Czy możliwe jest wykonywanie połączeń na numery o podwyższonej/obniżonej płatności?
O.

Tak. Można wykonywać połączenia telefoniczne na numery z puli 0-70x, 0-80x i innych. Tego rodzaju połączenia można również blokować i odblokowywać. Mechanizm blokowania pomaga zabezpieczyć linię telefoniczną przed niekontrolowanym wzrostem kosztów połączeń.

P. Czy można wysyłać i odbierać faksy?
O.

Tak. Posiadając urządzenie z funkcją faksu, możliwe jest nadawanie oraz odbiór faksów. W przypadku braku odpowiedniego urządzenia, możliwy jest odbiór faksów poprzez usługę fax2mail – odebrany fax przychodzi w postaci załącznika w formacie pdf do wiadomości e-mail. W podobny sposób, bez posiadania maszyny faksowej można wysyłać tradycyjne faksy nadając je w formie zwykłej wiadomości e-mail z załącznikiem pdf.

P. Jakie połączenia są realizowane w usłudze telefonii stacjonarnej?
O.

W usłudze telefonii stacjonarnej można wykonywać połączenia do wszystkich krajowych publicznych sieci telefonii stacjonarnej, do wszystkich krajowych publicznych sieci telefonii komórkowej. Ponadto możliwe są połączenia do zagranicznych sieci telefonii stacjonarnej oraz komórkowej.

P. Z jakich sieci telefonicznych, od jakich operatorów można przenieść numer telefonu stacjonarnego do waszej sieci?
O.

Na pewno z wszystkich działających w Ostrowcu Świętokrzyskim. A praktycznie od wszystkich krajowych operatorów.

P. Czym się różni telefon stacjonarny w Sieciach Blokowych od telefonu w Telekomunikacji Polskiej lub Netii?
O.

Z punktu widzenia użytkownika nie różni się niczym. No może poza jedną rzeczą. Nasze linie telefoniczne charakteryzują się znacznie niższą ceną abonamentu od wymienionych w pytaniu. Dostarczone przez nas gniazdko naścienne jest identyczne. Nasze linie telefoniczne nie wymagają żadnych specjalnych urządzeń. Wszystko działa z klasycznym analogowym aparatem telefonicznym. Wprawdzie usługę nazywamy „cyfrową telefonią”, ale tuaj bardziej chodzi o cyfrową transmisję w sieci telekomunikacyjnej. A aparaty telefoniczne powinny być klasyczne, analogowe.